![İpini kopartan uçurtma Kitap Kapağı](https://blog.ekitapindirelim.org/wp-content/uploads/2021/10/1.jpg)
Edebiyat Hikaye çocuk
Evrensel Basım Yayın
2003
151
![](https://blog.ekitapindirelim.org/wp-content/plugins/book-review/includes/images/five-star.png)
İpini Kopartan Uçurtma'nın serüveni, yaşlı bir oyuncakçının dükkanında başladı. Bir yanlışlık, onu sevgisiyle yapan Umut adlı çocuktan ayırdı. Sonra Okan'la, Metin ve kardeşleriyle tanıştı; bir yılbaşı günü armağan olarak verildiği Ezgi'yle arkadaş oldu. Uçurtmanız; tanıştığı her çocukla değişik serüvenler yaşadı. Bazen ışıklı caddelerde, bazen karanlık sokaklarda dolaştı. Çocukların çalıştığı atölyelere girdi. Bu süre içinde, o hep, Umut adlı çocuğu bulmayı düşledi. Sonra bir gün... Siz de; İpini Kopartan Uçurtma'yla birlikte değişik yerler görmek, serüvenler yaşamak ister misiniz? Öyleyse, takılın uçurtmanın kuyruğuna, çevirmeye başlayın kitabınızın sayfalarınız...